Pomóżmy Hani ...

Polub i udostępnij jeżeli Ci się podoba

Pomóżmy Hani - prosimy przekaż 1  procent podatku Hani

Apel

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz załoga Ptaki24.pl, zwracają się z uprzejmą prośbą o pomoc dla małej Hanny Szmyd.
Prosimy wypełniając zeznanie za 2015 rok, weźcie pod uwagę przekazanie 1% swojego podatku na rehabilitację Hani.

Kim jest Hania:

Hania urodziła się 15.06.2012r. w Rzeszowie. Cierpi na dwie bardzo rzadkie choroby uwarunkowane genetycznie.
-Jedna z nich to zespół wrodzonej centralnej hipowentylacji (CCHS), zwana potocznie Klątwą Ondyny (kiedy Hania zasypia musi być podłączona do respiratora, ponieważ przestaje oddychać).
- Druga to choroba Hirschprunga – całkowita bezzwojowość jelit (karmiona jest tylko dożylnie).

Hania zaraz po urodzeniu przestała oddychać i musiała zostać podłączona do respiratora. Po kilku dniach okazało się, że Hania ma również problem z trawieniem i wydalaniem pokarmu. Z tego powodu potrzebna była operacja brzuszka, po której stwierdzono, że oba jelita są nieunerwione i nie pracują prawidłowo. Taki stan jelit zagrażał życiu Hani (nawracające infekcje), dlatego usunięto jej jelito grube i większą część cienkiego. Odżywiana jest tylko kroplówką i nigdy nie będzie mogła normalnie jeść i wydalać.

Hania przeszła jeszcze kilka operacji, podczas których wykonano tracheostomię, gastrostomię, przetokę na jelicie cienkim oraz wkłucie centralne (broviac). Nawracające infekcje, zapalenie mózgu, zapalenie płuc i wszystkie operacje, przez które przeszła Hania, bardzo opóźniły jej rozwój. Ona jednak wszystko pokonała i po czternastu miesiącach spędzonych w szpitalu wreszcie leży w swoim łóżeczku w domu.

Teraz dla Hani potrzebna jest kosztowna rehabilitacja (aparatura, do której cały czas jest podłączona uniemożliwia przewiezienie jej do ośrodka rehabilitacyjnego) i wiele rzeczy, dzięki którym rodzice będą mogli przystosować dom dla potrzeb dziecka.

Dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie, za co z góry bardzo dziękujemy.
 

Przekaż 1% podatku

W zeznaniu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
20094 SZMYD HANNA

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola Wyrażam zgodę.

Instrukcja jak przekazać w zeznaniu rocznym 1 procent podatku dla Hani Instrukcja jak przekazać w zeznaniu rocznym PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 - 1% swojego podatku na rehabilitację Hani.

Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca!BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Kontakt z nami

  • Adres:
    AnimalLive.tv
    E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dołącz do nas: